Yak yak yak ne demek?

Sosyal medyada pek çok kez gördüğümüz bu üçleme ne anlama geliyor, yani yak yak yak ne demek konusunda sizlere açıklayıcı bir yazı yazıyoruz.

Genelde üzücü veya mizahi gönderiler altında kullanılan bu kelime nedir, neden kullanılır?

yak yak yak ne demek?

Yak yak yak kelimesi, genelde üzücü sosyal medya gönderileri altına yazılan, “sigarayı yak” anlamında, efkarlanıldığında yani üzünüldüğünde sigara yakılmasına bir göndermedir.

Genelde efkarlı, üzüntülü anlarda sigara içildiği gibi bir algı olduğu için, üzüntülü bir gönderi altında yak yak yak yazılmış olma ihtimali çok yüksektir. Sigarayı yak anlamında kullanılır.senin için yaktım” kelimesi de benzer bir kullanımdır. Senin için üzüntülü olduğum için senin adına sigara içiyorum anlamına gelmektedir.

Kimi zaman ise komik ama başarısızlıkla sonuçlanmış gönderiler altına da kullanılması muhtemeldir. Örneğin bir erkek bir kıza çıkma teklif ettiğinde komik bir reddedilme yaşarsa ve herkes kahkahaya boğulursa da yine de komiklik olması açısından yak yak yak yorumunu görebilirsiniz.

Bu kelimelerle yazılmış Şehinşah adlı şarkıcının da bir şarkısı bulunmaktadır. Yak yak yak dinlemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sizler de bu kelimenin kullanım alanlarıyla ilgili bilgilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

yak-yak-yak-ne-demek

yak yak yak ne demek?

Yorum yapın