Görev başarısız ne demek? 2022

Sosyal medya jargonlarından biri olan “görev başarısız” ne demek kelimesini sosyal medyada sık sık görmekteyiz. Peki ne anlama geldiğini biliyor muyuz?

Genellikle videolu sosyal medya içeriklerinin altında sık sık gördüğümüz görev başarısız terimi bir başarısızlığı ifade ediyor. Ancak görev başarısız ne demek?

Görev başarısız ne demek?

Görev başarısız kelimesi genelde bir kitlenin görevi olarak sınıflandırılan şeyleri yaparken başarısız olunması anlamında kullanılan mizahi bir kelimedir.

Örneğin; erkekler için bir kız arkadaş edinmek, erkek topluluğu için görev atfedilmiş bir eylemdir. Bu durumda sosyal medya gördüğünüz bir erkeğin bir kıza arkadaşlık teklif etmesi eyleminde komik bir biçimde kızın reddetmesi ve erkeğin başarısız olması durumunda mizahi olarak yorumlarda “görev başarısız” kelimesini görmeniz muhtemeldir.

Bu tarz belli bir gruba görev olarak atfedilmiş kelimeler sosyal medya kitleleri tarafından başarısız olunması durumunda görev başarısız yorumuyla cevaplanırlar.

Siz de örnek kullanım alanlarını yorumlarda belirterek daha çeşitli kullanım alanlarını diğer insanların anlaması için bırakabilirsiniz.

gorev-basarisiz-ne-demek
gorev-basarisiz-ne-demek

Benzer bir sosyal medya jargonu olan “afied ne demek” kelimesinin anlamını öğrenmek için afied ne demek makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorum yapın