Ehliyet Sınavı Kaç Dakika? Ehliyet sınavı kaç dk?

Ehliyet almak isteyen adaylar heyecanlı bekleyiş ve sıkı çalışmanın sonunda ehliyet sınavına girmeye hak kazanıyorlar. Ancak sınav stresi olan yada merak eden adaylar ehliyet sınavının kaç dakika sürebileceği konusunda meraka kapılıp ehliyet sınavı kaç dk sorusunu sorabiliyorlar.

Bu makalemizde ehliyet sınavı ne kadar sürüyor sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Ehliyet Sınavı Ne Kadar Sürüyor?

Ehliyet sınavına girecek adaylar kendilerine atanan saatte ve yerde bulunmak zorundalar. Ehliyet sınav yerlerine giden adaylar için ehliyet sınavı saatleri kursiyerlerin sınav giriş belgelerinde bulunmaktadır.

Ehliyet sınavına geç kalan kursiyerler sınava alınmayacaktır. Bu sebeple olabilecek aksilikler de göz önüne alınarak sınav saatinden en az 30 dakika önce sınav yerinde olmak önem arz etmektedir.

Bu doğrultuda, kursiyerler için ehliyet sınavı süresi 45 dakikadır.

Ehliyet Sınavı Nerede?

Ehliyet sınavları milli eğitime bağlı sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Her adayın sınav merkezi farklıdır ve sınava gireceği sınav giriş belgesinde sınav saati ve sınav yeri detaylı olarak belirtilmiştir.

Hiçbir sorun yaşamamak için sınav yerinizi birkaç gün önceden ziyaret etmek ve sınav yerine sınavdan yarım saat önce gitmek sizin için bir artı olabilir.

Sınavlar genelde cumartesi ve pazar, yani hafta sonları yapılmaktadır.

Yorum yapın